#1  #2  #3  #4  #5  #6 

O wystawie
...................................................................................................
 

Każda wystawa prac graficznych Elżbiety Radzikowskiej to wydarzenie o dużej randze artystycznej. Mistrzyni ekslibrisu i małej formy – na tym polu zdobyła wiele prestiżowych nagród i wyróżnień – zawsze zachwyca i wzrusza swoimi pełnymi wdzięku, elegancji i humoru, szczerymi pracami. Przez lata tworzyła swój indywidualny, niepowtarzalny styl, po mistrzowsku posługując się klasyczną techniką akwaforty, a jest jedną z nielicznych, którzy pozostali wierni tej szlachetnej i starej technice warsztatowej. Każdy kto poznał Elżbietę Radzikowską i zna jej prace, zauważa wyraźne powiązanie między cechami jej kobiecej oryginalnej osobowości – ciepłem, subtelnością, wdziękiem i skromnością, a tym, co można odczytać z jej dzieł. Ona sama wyznała w jednym z wywiadów: „Nie tak dawno zdałam sobie sprawę, że moje życie w jakimś wymiarze bardzo płynnie przechodzi w świat grafiki i odwrotnie. Ta płynność jest czymś niesamowitym... ”
Dominującą tematyką prac Elżbiety Radzikowskiej jest świat kobiet i wszystko, co się z nim wiąże, z wyraźnym położeniem nacisku na erotykę, ale erotykę nie przekraczającą granic dosłowności – subtelną, tajemniczą, skojarzeniową. W twardej, surowej blasze akwafortowej, za pomocą kresek i cieni, starannie dopracowując szczegóły, w sobie tylko znany sposób Artystka wyczarowuje i uzewnętrznia swoje widzenie kobiecego świata. Prowadząc pięknie i zmysłowo graficzną rozmowę pobudza wrażliwość i wyobraźnię każdego, kto ogląda jej dzieła.
 
Zygmunt Gontarz Graficzne światy Elżbiety Radzikowskiej

Wystawa czynna w dni robocze w godz. 9.oo - 19.oo, w soboty 9.oo - 14.oo,
do 4 grudnia. Wstęp wolny.

......................................................................................................................................
Przygotowanie wystawy i katalogu:
Ewa Szląpek, Iwona Plucner (opracowanie graficzne), Aneta Tkacz, Ewa Brąś.


.
.